Osteopatia w Centrum Rehabilitacji i Osteopatii NEURON w Miechowie

utworzone przez lut 14, 2024osteopatia

Osteopatia to kompleksowa dziedzina medycyny, która skupia się na leczeniu różnych schorzeń poprzez manipulacje i terapie manualne. W kontekście rehabilitacji w Miechowie, osteopatia może stanowić skuteczną alternatywę w procesie powrotu do zdrowia. Poniżej przedstawiamy informacje na temat rodzajów pracy osteopatycznej z uwzględnieniem ich zastosowania w Centrum Neuron.

Osteopatia Parietalna

Manipulacje kręgosłupa są jednym z podstawowych zabiegów osteopatycznych. Poprzez delikatne, precyzyjne ruchy osteopata pomaga przywrócić równowagę strukturalną kręgosłupa oraz innych stawów wpływając korzystnie na funkcjonowanie całego ciała Pacjenta.

Mobilizacje Stawów

Mobilizacje stawów to techniki, które pomagają poprawić zakres ruchu w stawach. W kontekście rehabilitacji ortopedycznej, te zabiegi mogą przyczynić się do redukcji sztywności stawów i poprawy koordynacji ruchowej.

Terapia Mięśniowo-Powięziowa

Osteopaci często wykorzystują terapię mięśniowo-powięziową w celu złagodzenia napięć mięśniowych i poprawy elastyczności tkanek. Takie podejście może wspomóc pacjentów z zaburzeniami neurologicznymi w osiąganiu lepszej kontroli nad ruchem i jest także pomocne w przypadku silnych dolegliwości bólowych.

Osteopatia Czaszkowo-krzyżowa

Terapia kraniosakralna koncentruje się na delikatnych manipulacjach kości czaszki, kręgosłupa oraz miednicy. Może być stosowana do poprawy przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego i wspierania procesów naprawczych układu nerwowego. Korzystnie wpływa na redukcję stresu u Pacjenta, pomaga zwiększyć skupienie i koncentrację. Jest szeroko wykorzystywana między innymi u dzieci z wszelkimi zaburzeniami.

Osteopatia wisceralna

Wiele problemów Pacjentów wynika z zaburzenia funkcjonowania układu trawiennego lub oddechowego. Dzięki znajomości anatomii oraz fizjologii osteopata jest w stanie pomóc w regulacji pracy narządów. Przykładowymi problemami z jakimi można w ten sposób pracować są m.in. wzdęcia, zaparcia, bolesne miesiączki, astma, bóle brzucha, bóle klatki piersiowej, refluks. 

Skorzystaj z oferty Osteopaty w Neuron – Centrum Rehabilitacji i Osteopatii

Osteopatia stanowi integralną część kompleksowej opieki nad pacjentami podczas procesu rehabilitacji. Jeśli poszukujesz skutecznych metod poprawy stanu zdrowia, skonsultuj się z doświadczonym osteopatą, który dobierze odpowiednie terapie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Zadbaj o swoje zdrowie i sięgnij po skuteczną pomoc.

W naszym Centrum może się Tobą zająć Michał Ciepała oraz Włodzimierz Ciepała D.O.

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.