NDT-Bobath Rehabilitacja Zaburzeń Ruchowych Niemowląt

utworzone przez lut 16, 2024NDT-Bobath, Rehabilitacja

W Centrum Neuron oferujemy specjalistyczną rehabilitację dla niemowląt z zaburzeniami ruchowymi, wykorzystując przy tym metodę NDT-Bobath. Ten sposób terapii opiera się na holistycznym podejściu do poprawy zdolności ruchowych i funkcjonalnych niemowląt.

Metoda NDT-Bobath: Skuteczne Narzędzie w Terapii Zaburzeń Ruchowych Niemowląt

NDT-Bobath, nazwana od nazwisk jej twórców – Dorothée E. Hall i Berta Bobath – jest powszechnie stosowaną metodą terapeutyczną dla dzieci z różnymi zaburzeniami ruchowymi czy neurologicznymi. Metoda ta skupia się na poprawie koordynacji ruchowej, równowagi mięśniowej oraz integracji sensorycznej poprzez specjalnie dobrane ćwiczenia i techniki terapeutyczne. Celem terapii NDT-Bobath jest maksymalizacja potencjału ruchowego dziecka oraz wspieranie jego rozwoju fizycznego i funkcjonalnego.

Metoda NDT-Bobath w zaburzeniach neurologicznych

Metoda NDT-Bobath wykorzystuje specyfikę rozwoju neurologicznego, dlatego świetnie się sprawdza w leczeniu fizjoterapeutycznym przy różnych chorobach neurologicznych u niemowląt, dzieci starszych a także dorosłych. Leczenie łączy ze sobą budowanie aktywności mięśni, sposób komunikowania się i przemieszczania oraz naukę podstawowych czynności, by lepiej radzić sobie w codziennym życiu. Metoda wykorzystywana między innymi w dziecięcym porażeniu mózgowym, zespołach genetycznych, SMA, zaburzeniach rozwoju czy stanach po udarze.

Specjalistyczna Opieka w Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Neuron

W Centrum Neuron w Miechowie oferujemy pomoc niemowlętom z różnymi zaburzeniami ruchowymi. Nasz zespół wykwalifikowanych terapeutów prowadzi leczenie w takich przypadkach między innymi metodą NDT-Bobath. Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy, zapewniamy naszym małym pacjentom opiekę na najwyższym poziomie, dbając o ich komfort i postępy terapeutyczne.

Indywidualne Podejście do Każdego Dziecka

Jedną z kluczowych cech naszej praktyki jest indywidualne podejście do każdego dziecka. Rozumiemy, że każde niemowlę jest inne, dlatego dostosowujemy nasze terapie do unikalnych potrzeb i możliwości każdego pacjenta. Dzięki temu, nasze sesje terapeutyczne są skuteczne i przynoszą pozytywne rezultaty.

Skontaktuj się z Nami

Jeśli Twoje niemowlę boryka się z zaburzeniami ruchowymi, zapraszamy do skontaktowania się z Centrum Neuron w Miechowie. Nasz doświadczony zespół terapeutów jest gotowy pomóc w poprawie zdolności ruchowych i funkcjonalnych Twojego dziecka za pomocą metody NDT-Bobath. Zadzwoń lub umów się na wizytę, aby rozpocząć drogę do zdrowia i lepszej jakości życia dla Twojego malucha.

Sprawdź naszą ofertę

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.