PNF – torowanie proprioceptywne

Dla kobiet po mastektomii - neuron
Osteopatia dla dorosłych - neueron

Terapia PNF – torowanie proprioceptywne

Metoda PNF czyli torowanie nerwowo-mięśniowe ma na celu pracę nad funkcją, której chory potrzebuje. Siła mięśni, zakres ruchu – to co jest ważne w tradycyjnym postępowaniu terapeutycznym, jest tylko środkiem do uzyskania celu, jakim jest funkcja. Koncepcja ta zaleca postrzeganie chorego w sposób całościowy, wykorzystując do terapii silne i zdrowe regiony ciała.

Osteopatia dla dorosłych - neueron

O metodzie PNF

Siła mięśni, zakres ruchu – to, co jest ważne w tradycyjnym postępowaniu terapeutycznym, jest tylko środkiem do uzyskania celu jakim jest funkcja. Koncepcja ta zaleca postrzeganie chorego w sposób całościowy, wykorzystując do terapii silne i zdrowe regiony ciała. Umożliwia to pełne wykorzystanie rezerw tkwiących w organizmie, motywuje do dalszego działania, a co najważniejsze zapewnia bezbolesną pracę, bez traumatyzujących psychicznie i fizycznie doznań.

Gdzie sprawdza się metoda PNF

Balans i równowaga

Poprawa koordynacji i równowagi

Balans i równowaga

Zwiększenie siły i wytrzymałości mięśniowej

Balans i równowaga

Poprawę techniki chodu

Balans i równowaga

Poprawa czucia głębokiego

Balans i równowaga

Zwiększenie zakresów ruchu

wlodzimierz_ciepala

Masz dodatkowe pytania?

Poddanie się terapii to indywidualny wybór, który należy podjąć świadomie. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i wyjaśnimy wątpliwości. Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie.