PNF – torowanie proprioceptywne


Terapia PNF - torowanie proprioceptywne

Metoda PNF czyli torowanie nerwowo-mięśniowema na celu pracę nad funkcją, której chory potrzebuje. Siła mięśni, zakres ruchu - to co jest ważne w tradycyjnym postępowaniu terapeutycznym, jest tylko środkiem do uzyskania celu, jakim jest funkcja. Koncepcja ta zaleca postrzeganie chorego w sposób całościowy, wykorzystując do terapii silne i zdrowe regiony ciała.

Gdzie sprawdza się metoda PNF

Poprawa koordynacji i równowagi
Zwiększenie siły i wytrzymałości mięśniowej
Poprawę techniki chodu
Poprawa czucia głębokiego
Zwiększenie zakresów ruchu

O metodzie PNF

Siła mięśni, zakres ruchu - to, co jest ważne w tradycyjnym postępowaniu terapeutycznym, jest tylko środkiem do uzyskania celu jakim jest funkcja. Koncepcja ta zaleca postrzeganie chorego w sposób całościowy, wykorzystując do terapii silne i zdrowe regiony ciała. Umożliwia to pełne wykorzystanie rezerw tkwiących w organizmie, motywuje do dalszego działania, a co najważniejsze zapewnia bezbolesną pracę, bez traumatyzujących psychicznie i fizycznie doznań.

Masz dodatkowe pytania?

Poddanie się terapii to indywidualny wybór, który należy podjąć świadomie. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i wyjaśnimy wątpliwości. Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie.

Zadzwoń