Kinesiotaping

KinesioTaping

Czym jest Kinesiotaping?

Plastrowanie dynamiczne (Kinesiotaping) to metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Wykorzystuje się w niej specjalnie wytworzony plaster – Kinesio Tex Tape. Jest to plaster o elastyczności 130-140% (nie ogranicza ruchów), rozciągający się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonych do do parametrów skóry, niezawierający leków ani latexu, odporny na działanie wody, umożliwiający przepływ powietrza dzięki falowemu utkaniu.

KinesioTaping

O Kinesiotapingu

Na początku lat 70 – tych zeszłego stulecia w Japonii poszukiwano nowych technik terapeutycznych o delikatniejszym podejściu. Celem było utrzymanie wszelkich negatywnych wpływów na możliwie niskim poziomie poprzez stosowanie konwencjonalnego leczenia chiropraktycznego. Efekty uzyskane specjalnymi taśmami (kinesio-tape) spowodowało znaczącą poprawę stymulacji układu limfatycznego, poprawę krążenia, a także możliwość regulacji tonusu mięśniowego i aktywację układów uśmierzających ból. Umożliwiło to szereg nowych zastosowań w profilaktyce, fizjoterapii sportowej, przy różnego rodzaju bólach, ortopedii (dziedzinie zajmującej się naczyniami limfatycznymi) i wielu innych.

Kinesiotaping sprawdza się na:

Balans i równowaga

Nadwyrężone i zbyt napięte mięśnie

Balans i równowaga

Zapobieganie kontuzjom

Balans i równowaga

Skurcze

Balans i równowaga

Problemy z krążeniem

Balans i równowaga

Rozstępy

wlodzimierz_ciepala

Masz dodatkowe pytania?

Poddanie się terapii to indywidualny wybór, który należy podjąć świadomie. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i wyjaśnimy wątpliwości. Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie.