Osteopatia dla dzieci

Osteopatia dla dzieci - neueron

Osteopatia niemowląt (oraz dzieci starszych) jest niezwykle skuteczna, a jednocześnie delikatna i bezbolesna. Poprzez precyzyjną i delikatną mobilizację tkanek, przywracamy prawidłową ruchomość dziecka w obrębie stawów, mięśni, naczyń krwionośnych, systemu nerwowego, a także narządów wewnętrznych. Wspomaga to prawidłowy rozwój pociechy.

Trwałe efekty bez obawy o Twoją pociechę

Osteopatia pediatryczna opiera się na niezwykle subtelnych technikach pozwalających aby układ mięśniowo-szkieletowy, pokarmowy, nerwowy, immunologiczny oraz układ krążenia zaczęły optymalnie pracować.

W jakich dolegliwościach pomaga osteopatia pediatryczna?

Kolki

Zatkany kanał Łzowy

Zaburzone ssanie
i połykanie

Zaburzenia rozwoju ruchowego

Kłopoty z zasypianiem

Poród, a organizm niemowlęcia

Podczas porodu, na niemowlę działają znaczne siły kompresyjne. Zanim weźmie pierwszy wdech, dziecko przechodzi przez serię skrętów, uciśnięć i obrotów. Opona twarda otaczająca mózg i rdzeń kręgowy dziecka mają zdolności adaptacyjne i dostosowują się do występujących podczas porodu naprężeń i innych sił.

 

Kształt głowy po narodzinach

W ciągu pierwszych dni życia dziecka zmiany kształtu głowy powstałe podczas porodu zazwyczaj powracają do odpowiedniego stanu na skutek płaczu, ziewania i ssania. Niejednokrotnie jednak proces ten jest przerwany, zwłaszcza w przypadku trudnego porodu, komplikacji tj. nietypowe ułożenie dziecka, użycie pompy próżniowej czy kleszczy. Konsekwencje mogą odbijać się przez całe życie dlatego wazne jest by jak najszybciej zdiagnozować i leczyć skutki takiego porodu.

Częste problemy po wieku niemowlęcym

Zapalenia zatok i uszu

Nawracające infekcje dróg oddechowych

Skręcenia stawów i naciągnięcia mięśni

Astma

Częste anginy i zapalenie migdałków

Masz dodatkowe pytania?

Poddanie się terapii to indywidualny wybór, który należy podjąć świadomie. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i wyjaśnimy wątpliwości. Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualni