Fizjoterapia
Fizjoterapia uroginekologiczna
Dla kobiet po mastektomii
Dobro Pacjentki po mastektomii Rehabilitacja odgrywa po mastektomii kluczową rolę w procesie odzyskania pełnej sprawności psychofizycznej. Ważne jest rozpoczęcie rehabilitacji już od chwili zdjęcia szwów, ponieważ zapobiega to pojawieniu się obrzęków …
Na czym polega? Fizjoterapia uroginekologiczna jest optymalnym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży, połogu i z problemami uroginekologicznymi. Obejmuje profilaktykę i leczenie dolegliwości tj. obniżenie narządów rodnych, czy nietrzymanie moczu.
Fizjoterapia pediatryczna
Rehabilitacja dzieci z zaburzeniami obszaru urogenitalnego i anorektalnego
Na czym polega? Zaburzenia funkcjonalne obszaru miednicy u twojego dziecka mogły zostać nabyte lub mieć charakter wrodzony. Terapia pozwala rozpoznać i zastosować skuteczne strategie w leczeniu schorzeń w obrębie miednicy.
Terapia i diagnoza integracji sensorycznej
Czym jest Integracja sensoryczna? Jest to proces, który organizuje informacje płynące do mózgu z różnych zmysłów: wzroku, słuchu, węchu, dotyku i równowagi. To właśnie dzięki temu procesowi nasze napięcie mięśniowe jest prawidłowe…
Indywidualna Stymulacja Słuchowa (IAS)
Indywidualna Stymulacja Słuchowa (IAS) dr K. Johansena ma na celu poprawę przetwarzania bodźców słuchowych. Przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży, dorosłych z trudnościami w słuchaniu, mówieniu i pisaniu. Metoda ta stosowana jest obecnie na całym świecie, cieszy się uznaniem w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Skandynawii i krajach Ameryki Północnej.
Metoda INPP
Metoda INPP dedykowana jest dla osób, u których stwierdza się symptomy Niedojrzałości Neuromotorycznej , czyli nagromadzenia przetrwałych odruchów pierwotnych powyżej 6-12 msc życia lub brak występowania niedojrzałych odruchów posturalnych powyżej 3,5 rż. Terapia INPP polega na realizowaniu indywidualnego programu ćwiczeń dobranych przez terapeutę na podstawienie wcześniejszej diagnozy.
Trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp
Zadaniem rehabilitacji w ortopedii jest natychmiastowa pomoc po urazie lub zabiegu operacyjnym, a także w stanach ostrych, podostrych lub przeciążeniowych (przy procesie przewlekłym) narządu ruchu. Tego rodzaju rehabilitacja obejmuje również postępowanie przed operacyjne, które przygotowuje Pacjenta do zabiegu.
Rehabilitacja neurologiczna
Terapia ukierunkowana jest na poprawę stanu Pacjentów dotkniętych udarami, urazami czaszkowo-mózgowymi i innymi schorzeniami neurologicznymi, takimi jak stwardnienie rozsiane czy choroba Parkinsona. Przywrócenie pacjentowi funkcji, które zostały utracone w wyniku choroby to główny cel rehabilitacji.
Kinesiotaping
Plastrowanie dynamiczne (Kinesiotaping) to metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Wykorzystuje się w niej specjalnie wytworzony plaster – Kinesio Tex Tape. Jest to plaster o elastyczności 130-140% (nie ogranicza ruchów).
PNF – torowanie proprioceptywne
Metoda PNF czyli torowanie nerwowo-mięśniowema na celu pracę nad funkcją, której chory potrzebuje. Siła mięśni, zakres ruchu – to co jest ważne w tradycyjnym postępowaniu terapeutycznym, jest tylko środkiem do uzyskania celu, jakim jest funkcja. Koncepcja ta zaleca postrzeganie chorego w sposób całościowy, wykorzystując do terapii silne i zdrowe regiony ciała.