Fizjoterapia

Osteopatia dla dzieci - neueron
Osteopatia dla dorosłych - neueron

Fizjoterapia uroginekologiczna

Dla kobiet po mastektomii

Dobro Pacjentki po mastektomii Rehabilitacja odgrywa po mastektomii kluczową rolę w procesie odzyskania pełnej sprawności psychofizycznej. Ważne jest rozpoczęcie rehabilitacji już od chwili zdjęcia szwów, ponieważ zapobiega to pojawieniu się obrzęków …

Dla kobiet po mastektomii - neuron
 Rehabilitacja uro-ginekologiczna- neuron miechów

Na czym polega? Fizjoterapia uroginekologiczna jest optymalnym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży, połogu i z problemami uroginekologicznymi. Obejmuje profilaktykę i leczenie dolegliwości tj. obniżenie narządów rodnych, czy nietrzymanie moczu. 

Fizjoterapia pediatryczna

Rehabilitacja dzieci z zaburzeniami obszaru urogenitalnego i anorektalnego

Na czym polega? Zaburzenia funkcjonalne obszaru miednicy u twojego dziecka mogły zostać nabyte lub mieć charakter wrodzony. Terapia pozwala rozpoznać i zastosować skuteczne strategie w leczeniu schorzeń w obrębie miednicy.

Osteopatia dla dorosłych - neueron
Rehabilitacja w zaburzeniach ruchowych niemowląt metodą NDT-Bobath
Czym jest NDT Bobath? Metoda ta jest stosowana na całym świecie, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Usprawnianie według tej metody może pomóc dziecku we wszechstronnym rozwoju, by mogło ono uzyskać możliwie największą niezależność w życiu…

Terapia i diagnoza integracji sensorycznej

Czym jest Integracja sensoryczna? Jest to proces, który organizuje informacje płynące do mózgu z różnych zmysłów: wzroku, słuchu, węchu, dotyku i równowagi. To właśnie dzięki temu procesowi nasze napięcie mięśniowe jest prawidłowe…

Osteopatia dla dorosłych - neueron
Rehabilitacja w zaburzeniach ruchowych niemowląt metodą NDT-Bobath
Terapia wad postawy i skolioz Skolioza to jednostka chorobowa dotycząca zmian w całym organizmie: w układzie ruchu, mięśniach, powięziach oraz w całym systemie nerwowym. Korekcja takich zmian w ustroju wymaga dobrze dobranej, indywidualnie dobranej terapii.

Indywidualna Stymulacja Słuchowa (IAS)

Indywidualna Stymulacja Słuchowa (IAS) dr K. Johansena ma na celu poprawę przetwarzania bodźców słuchowych. Przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży, dorosłych z trudnościami w słuchaniu, mówieniu i pisaniu. Metoda ta stosowana jest obecnie na całym świecie, cieszy się uznaniem w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Skandynawii i krajach Ameryki Północnej.

PNF – torowanie proprioceptywne
Metoda INPP

Metoda INPP

Metoda INPP dedykowana jest dla osób, u których stwierdza się symptomy Niedojrzałości Neuromotorycznej , czyli nagromadzenia przetrwałych odruchów pierwotnych powyżej 6-12 msc życia lub brak występowania niedojrzałych odruchów posturalnych powyżej 3,5 rż. Terapia INPP polega na realizowaniu indywidualnego programu ćwiczeń dobranych przez terapeutę na podstawienie wcześniejszej diagnozy.

Trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp

Jak działa terapia? Trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp u dzieci na podstawach neurofizjologicznych jest oparta na funkcjonalnym rozwoju stopy w pierwszym roku życia dziecka oraz na zasadach terapii manualnej.
Trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp
Rehabilitacja ortopedyczna

Zadaniem rehabilitacji w ortopedii jest natychmiastowa pomoc po urazie lub zabiegu operacyjnym, a także w stanach ostrych, podostrych lub przeciążeniowych (przy procesie przewlekłym) narządu ruchu. Tego rodzaju rehabilitacja obejmuje również postępowanie przed operacyjne, które przygotowuje Pacjenta do zabiegu.

Rehabilitacja neurologiczna

Terapia ukierunkowana jest na poprawę stanu Pacjentów dotkniętych udarami, urazami czaszkowo-mózgowymi i innymi schorzeniami neurologicznymi, takimi jak stwardnienie rozsiane czy choroba Parkinsona. Przywrócenie pacjentowi funkcji, które zostały utracone w wyniku choroby to główny cel rehabilitacji.

Rehabilitacja neurologiczna
KinesioTaping

Kinesiotaping

Plastrowanie dynamiczne (Kinesiotaping) to metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Wykorzystuje się w niej specjalnie wytworzony plaster – Kinesio Tex Tape. Jest to plaster o elastyczności 130-140% (nie ogranicza ruchów).

PNF – torowanie proprioceptywne

Metoda PNF czyli torowanie nerwowo-mięśniowema na celu pracę nad funkcją, której chory potrzebuje. Siła mięśni, zakres ruchu – to co jest ważne w tradycyjnym postępowaniu terapeutycznym, jest tylko środkiem do uzyskania celu, jakim jest funkcja. Koncepcja ta zaleca postrzeganie chorego w sposób całościowy, wykorzystując do terapii silne i zdrowe regiony ciała.

Osteopatia dla dorosłych - neueron