Rehabilitacja uro-ginekologiczna

Rehabilitacja uro-ginekologiczna

Fizjoterapia uro-ginekologiczna jest optymalnym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży, połogu i z problemami uroginekologicznymi. Obejmuje profilaktykę i leczenie dolegliwości tj. obniżenie narządów rodnych, czy nietrzymanie moczu. Uczymy i pomagamy zastosować prawidłowe techniki bezpiecznego treningu mięśni brzucha, dające podstawy do dalszych ćwiczeń wzmacniających i stabilizujących miednicę i kręgosłup.

Rehabilitacja uro-ginekologiczna- neuron miechów

Osteopatia, czyli leczenie manualne polega na pobudzaniu procesów samoleczenia poprzez usuwanie zaburzeń biomechanicznych organizmu. Osteopata bada i leczy za pomocą technik manualnych, sprawdzając funkcje tkanek pod kątem dysregulacji motoryczno nerwowej, wyczuwając różnice napięć, blokad, temperatury badanych części ciała.

Zalety terapii dla kobiet w ciąży

Skraca czas porodu

rehabilitacja-uro-ginekologiczna

Poprawia jakość oddychania i snu.

rehabilitacja-uro-ginekologiczna

Zmniejsza ból w czasie porodu poprzez odpowiednie ustawienie kości miednicy.

rdzen kręgowy - neuron rehabilitacja

Redukuje bóle kręgosłupa i głowy, a także wahania nastrojów i tkliwość piersi.

Zmniejsza ilość komplikacji.

Nie lekceważ urazów

Dolegliwości okolicy narządów płciowych, miednicy oraz odbytu mogą być wstydliwe. Z tego powodu wiele osób decyduje się na ich leczenie dopiero w chwili kiedy przejdą w (dużo trudniejszy do leczenia) stan przewlekły. W Centrum Neuron wykorzystujemy metody fizjoterapeutyczne, które skutecznie leczą tego typu dolegliwości. Oprócz bólu, rehabilitacja uroginekologiczna leczy też wysiłkowe nietrzymanie moczu i zaburzenia funkcji pęcherza w chorobach neurologicznych.

wlodzimierz_ciepala

Masz dodatkowe pytania?

Poddanie się terapii to indywidualny wybór, który należy podjąć świadomie. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i wyjaśnimy wątpliwości. Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie.