Trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp

Trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp

Trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp

Trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp u dzieci na podstawach neurofizjologicznych jest oparta na funkcjonalnym rozwoju stopy w pierwszym roku życia dziecka. Na zasadach terapii manualnej. Terapia ta stanowi podstawę do wczesnego diagnozowania i wczesnego leczenia nieprawidłowego ustawienia stopy.

Trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp

O terapii

Około 3-4 miesiąca życia, można już zaobserwować wzorzec ustawienia kończyny dolnej w odwiedzeniu, zgięciu, rotacji zewnętrznej w stawie biodrowym. Zgięciu w stawie kolanowym oraz w supinacji w stopie w stawie skokowym dolnym. Wzorzec ten wykorzystywany jest w ocenie biomechaniki i zaburzeń anatomicznych stóp. Określenie go pozwala na ocenę ruchomości i prawidłowość ustawienia wszystkich elementów łańcucha kinematycznego kończyny dolnej.

Podczas terapii analizowane są anatomiczne i mięśniowe deformacje w stopach. Terapeuta przedstawia i wskazuje odpowiedni sposób postępowania w poszczególnych wadach stóp. Już na wizycie omówiona zostanie też kwestia związana z doborem obuwia

Rodzaje wad stóp

W terapii wykorzystujemy manualne techniki mobilizacyjne i rozciągające wraz z funkcjonalnym bandażowaniem.

urazy wilonarzadowe - neuron rehanbilitacja

Stopa sierpowata (szpotawa)

przepuklina ononowo - rdzeniowa

Stopa końska

obciązanie stóp - neuron rehabilitacja

Stopa piętowa

płaskostopie

Stopa płasko-koślawa

obciązanie stóp - neuron rehabilitacja

Stopa przywiedzeniowo-serpentynowa

Masz dodatkowe pytania?

Poddanie się terapii to indywidualny wybór, który należy podjąć świadomie. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i wyjaśnimy wątpliwości. Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie.