Trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp
Trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp
Trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp u dzieci na podstawach neurofizjologicznych jest oparta na funkcjonalnym rozwoju stopy w pierwszym roku życia dziecka. Na zasadach terapii manualnej. Terapia ta stanowi podstawę do wczesnego diagnozowania i wczesnego leczenia nieprawidłowego ustawienia stopy.
O terapii
Około 3-4 miesiąca życia, można już zaobserwować wzorzec ustawienia kończyny dolnej w odwiedzeniu, zgięciu, rotacji zewnętrznej w stawie biodrowym. Zgięciu w stawie kolanowym oraz w supinacji w stopie w stawie skokowym dolnym. Wzorzec ten wykorzystywany jest w ocenie biomechaniki i zaburzeń anatomicznych stóp. Określenie go pozwala na ocenę ruchomości i prawidłowość ustawienia wszystkich elementów łańcucha kinematycznego kończyny dolnej.
Podczas terapii analizowane są anatomiczne i mięśniowe deformacje w stopach. Terapeuta przedstawia i wskazuje odpowiedni sposób postępowania w poszczególnych wadach stóp. Już na wizycie omówiona zostanie też kwestia związana z doborem obuwia
Rodzaje wad stóp
W terapii wykorzystujemy manualne techniki mobilizacyjne i rozciągające wraz z funkcjonalnym bandażowaniem.
Stopa sierpowata (szpotawa)
Stopa końska
Stopa piętowa
Stopa płasko-koślawa
Stopa przywiedzeniowo-serpentynowa
Masz dodatkowe pytania?
Poddanie się terapii to indywidualny wybór, który należy podjąć świadomie. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i wyjaśnimy wątpliwości. Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie.