KONTUZJA, ZŁAMANIE, OPERACJA?

utworzone przez mar 20, 2024osteopatia, Rehabilitacja

FIZJOTERAPIA I OSTEOPATIA w przypadku:

💪🏻 złamań

💪🏻 dłuższym unieruchomieniu kończyn

💪🏻 kontuzji

💪🏻operacji

Każdy wyżej wymieniony incydent nie jest obojętny dla ciała. Aby organizm mógł wrócić do prawidłowego funkcjonowania należy o niego zadbać. Tu z pomocą przychodzi fizjoterapeuta oraz osteopata, którzy w tym pomogą 😄

🔎🙋‍♀️ ODZYSKANIE RUCHOMOŚCI

Poprzez pracę manualną, a także ćwiczenia pomożemy odzyskać możliwie jak największy zakres ruchomości w danym stawie.

🔎💪🏻 ZWIĘKSZENIE SIŁY MIĘŚNIOWEJ

Po dłuższych unieruchomieniach czy po zdjęciu opatrunku gipsowego często dochodzi do obniżenia siły mięśniowej. W tym przypadku odpowiednio dobierzemy i wytłumaczymy ćwiczenia do wykonywania w domu.

🔎🙌🏼 MOBILIZACJA BLIZNY

Bliznę zawsze należy opracować manualnie. Dzięki pracy na niej jesteśmy w stanie zadbać o jej zewnętrzny wygląd, ale także zapobiegać zrostom powstających w głębszych warstwach cięcia, a które mogą utrudnić prawidłowe funkcjonowanie ciała.

🔎🏃‍♀️ NAUKA RUCHU

Przy złamaniach czy operacjach w obrębie kończyn dolnych warto popracować nad prawidłowym wzorcem chodu. Naszym celem jest odzyskanie ergonomii ruchu – czyli takiej pracy, przy której nasz organizm męczy się najmniej.

🔎🩸 POPRAWA UKRWIENIA I DRENAŻ:

Manualne odprowadzenie limfy z naczyń pozwoli zmniejszyć nam obrzęk oraz poprawić ukrwienie w kontuzjowanym rejonie.

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty z jednym z naszych specjalistów! 🩵

 „ZŁAMNIE KONTUZJA OPERACJA DLACZEGO WARTO PRZYJŚĆ DO FIZJOTERAPEUTY OSTEOPATY? 1 ODZYSKANIE RUCHU ZWIĘKSZENIES SIŁY MOBILIZACJA BLIZ BLIZNY ZMNIJSZENIE OPUCHLIZNY POPRAWA CHODZENIA NEURON Rehabilitaci CnumR Osteopatii”

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.